Dreefnieuws is uit met het eerste nummer van 2022

Afgelopen week – of heel binnenkort – is de nieuwste editie van wijkmagazine Dreefnieuws bij jou in Overvecht thuisbezorgd. Een wintereditie vol mooie Overvechters! Mocht hij niet in je bus zitten, dan vind je ons blad op de bekende plekken, zoals Wijkbureau Overvecht, Bibliotheek Overvecht en de buurthuizen. Speciaal voor mensen buiten onze wijk (die alles van ons willen weten) hebben we altijd een digitale versie (klik hier).

Op de cover staat deze keer Michiel Kok van De Groene Golf, zelfbenoemd ‘zorghovenier’. Mensen met een kwetsbaarheid werken bij hem onder begeleiding in het groen. Zijn team is op veel plekken in onze wijk te vinden. Om in de groene sfeer te blijven, schreef Marja de Ruiter een artikel over Buurttuin De Dreef. Op het grote plein voor buurtcentrum De Dreef is een deel van het betegelde plein omgezet in een groene oase. Initiatiefnemer is het Leger des Heils. Mocht je iets willen doen in deze tuin of je bent benieuwd naar de activiteiten, kom langs of kijk op hun website.

Overvecht bruist van de onderwerpen

Moeite om in coronatijd een magazine vol te krijgen, hebben we trouwens helemáál niet. De lijst met onderwerpen waar we graag nog een lichtje op schijnen is groot. In dit nummer zetten we jongerencultuurhuis BOKS graag onder ons schemerlampje. Zij hebben een inzamelingsactie lopen vanwege de schade na de nieuwjaarsnacht en kunnen daarbij nog wel wat hulp gebruiken. Ook verdiende aandacht gaat naar het project Taalplezier van Taal doet Meer. Vrijwilligers geven daarvoor taallessen op school. Kinderen vinden die lessen erg leuk, wat ze echt vooruit helpt.

“Ik heb er veel mooie dingen zien ontstaan, dankzij de mensen en ondernemers die er wonen.”

Kees Diepeveen

Veel portretten van Overvechters

We hebben veel portretten deze keer. Van Michiel Kok, Salah Eddine Daya, Renske van der Wal, Sylvia Ketelaars en Jantine van der Veen (een vrolijke dame met een tuin). Ook lezen we meer over wethouder Kees Diepeveen, die inmiddels bijna vier jaar wethouder van Overvecht is. De gemeenteraadsverkiezingen komen eraan, een mooi moment dus om terug te blikken. Hij heeft zeker een liefde voor Overvechters: “Ik houd van mensen die ondanks tegenslagen telkens weer de veerkracht vinden om door te gaan.”

Ook in deze Dreefnieuws

 • ZIMIHC theater Stefanus blikt terug
 • Gezond in Overvecht: Ademhaling
 • Brede School Overvecht: De Muziekroute
 • Seniorvriendelijk Overvecht: tips
 • (Bijna) gratis en heel waardevol
 • Wijkambassadeurs: Mohamed Al Talhaoui
 • Beweegtuin de Amazone
 • Column van Marga Achterbergh
 • Wijkmoeders van Overvecht
 • Gasvrij thuis, uniek en duurzaam huis
 • Utrecht Veilig: Iets melden? Zo doe je dat!
 • Mitros: over afval in de wijk
 • Wijkbureau Overvecht: Samen werken
 • Goeiedag Overvecht: Een nieuwe lindeboom
 • Wijkplatform Overvecht: Rami Ramou
 • Straten in Overvecht: Paranádreef
 • Bibliotheek Overvecht: verkiezingen
 • Bewonersplatform: samenwerken aan groei
 • Recepten: Killivoetsji en Herderssoep
 • Gedicht Susana: Vriespunt
 • Infographic: Cultuur in Overvecht
 • Dreefstrip: Veilig buitenspelen
Dreefnieuws nummer 27 – februari 2022

Laat ons weten wat je van Dreefnieuws vindt!

Wij van de redactie hebben weer met veel plezier aan deze editie gewerkt en gaan snel aan de slag met het lentenummer. Deadline is 18 maart, hij verschijnt half april. Veel leesplezier en laat ons vooral weten wat jullie van het blad vinden! Mail daarvoor naar redactie@dreefnieuws.nl

Coverfoto: Neeltje Kleijn

Meer informatie

Lees Dreefnieuws nummer 27 – februari 2022 online op ISSUU.
Alle informatie over ons wijkmagazine vind je hier.